Достапни линкови

Кина: Најмалку 40 загинати во лизгање на земјиштето


Најмалку 40 луѓе умреле, а 11 изчезнале во лизгањето на земјиштето во западна Кина, предизвикано од големите поплави. Илјадници луѓе се евакуирани, а стотици куќи се уништени.
XS
SM
MD
LG