Достапни линкови

Наџиф: Десетици илјади Ирачани се упатија кон градот


Десетици илјади ирачани се уаптија кон градот Наџаф каде што утре ќе се одржи погребната церемонија за ахатолахот Мухамед Бакир Ал Хаким, кој загина во петокот со уште 80-мина луѓе при екслозијата на автомобил бомба. Властите во Наџаф соопштија дека се уапсени 5-мина ирачани, осомничени за нападот, а најавија и дека во истрагата за инцидентот ќе се вклучи и Еф Би Ај.
XS
SM
MD
LG