Достапни линкови

Кабул: Авганистан демантира дека почнале преговори со Талибанците за запирање на борбите


Претставници на Авганистанската влада демантираа дека започнале преговори со талибанците на југот од земјата за запирање на борбите. Како што јавуваат агенциите, во битките во провинциите Забул и Пиктика за време на викендот загинале најмалку 15 талибанци и двајца американски војници.
XS
SM
MD
LG