Достапни линкови

Кабул: Повредени три американски војници


Три американски војници се повредни, а четворица талибански борци се убиени во судирите што денеска се случиле во близина на градот Шкина што се наоѓа во југоисточен Авганистан, недалеку од границата со Пакистан. Портпаролот на гувернерот на провинцијата Забул, Хафизулах Хашим, претходно изјави дека во судирите во областа Дајчопан, во југоисточниот дел на земјата, изминатата ноќ се убиени 13 екстремисти.
XS
SM
MD
LG