Достапни линкови

Багдад: Убиен еден американски војник, а четворица повредени


Еден американски војник е убиен, а четворица биле повредени во напад врз нивниот конвој во Ирак, северно од Багдад, соопштија американски воени извори. Врз конвојот било стрелано со три гранати од страна на непознати напаѓачи. Во Карбала со анти тенковски гранати биле нападнати и бугарските трупи кои го контролираат градот, но немало повредени.
XS
SM
MD
LG