Достапни линкови

Лондон: Слабите инвестиции причина за паѓањето на електричната мрежа


Градоначалникот на Лондон денеска оцени дека слабите инвестиции во британската електрична мрежа се причина за вчерашното паѓање на системот што предизвика откажување на компјутерите за возовите и метрото во Лондон. Претставници на компанијата ги отфрлија ваквите тврдења со оценка дека причините за паѓањето на мрежата се невообичаени.
XS
SM
MD
LG