Достапни линкови

Москва: Повторно активиран највисокиот вулкан во Азија


Руската академија за науки соопшти дека деновиве повторно се активирал највисокиот вулкан во Азија. Вулканот на Камчатка не бил активен во изминативе девет години. Според експертите, наскоро би можело да дојде до силна ерупција.
XS
SM
MD
LG