Достапни линкови

Женева: Денеска погреб на Серџо Виеира де Мело


Денеска во Женева ќе биде погребан Серџо Виеира де Мело, пратеникот на Обединетите Нации во Ирак кој неодамна беше убиен во бомбашкиот напад во Багдад. Телото на Де Мело во Женева е пренесено од неговата татковина Бразил.
XS
SM
MD
LG