Достапни линкови

Пекинг: Втор ден од разговорите за севернокорејската криза


Во Пекинг денеска заврши втрориот ден од разговорите за решавање на проблемот со севернокорејската нуклерна програма. Делегациите од двете Кореи, Русија, Соединетите Држави, Јапонија и Кина, како што се дознава, денеска разговарале одвоено на трилатерални средби. Вашингтон претходно одби директна средба меѓу американските и севернокорејските претставници.
XS
SM
MD
LG