Достапни линкови

Басра: Убиен еден британски војник


Еден британски војник денеска бил убиен во близина на градот Басра во јужен Ирак, соопшти претставник на британските сили. Во нападот бил повреден уште еден војник. Вчера американската команда во Багдад соопшти дека во Ирак дневно се случуваат по дванаесет напади врз сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG