Достапни линкови

Блиски Исток: Арафат подготвен за акција против милитантните групи ако Израел прекине со нападите


Палестинскиот лидер Јасер Арафат изјави за Ројтер дека е подготвен да преземе акцџија против милитантните групи доколку Израел ги запре нападите против палестинците. Тој ги обвини Соединетите Држави дека се мешаат во внатрешните палестински прашања откако Белата Куќа го критикуваше неговиот избор за Национален Советник за безбедност сметајки дека Џибрил Ал Рујуба ги поткопува напорите на премиерот Махмуд Абаз за преземање чекори против екстремистите согласно американскиот мировен план за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG