Достапни линкови

Лешок: Започнува реконструкцијата на разурнатиот манастир и џамијата


Денеска и официјално започнува реконтрукцијата на разурнатиот манастир во село Лешок и џамијата во село Непроштено, соопшти Европската агенција за реконструкција. За овој проект се одобрени околу 500 илјади евра.
XS
SM
MD
LG