Достапни линкови

Приштина: Средба на Холкери со претставниците на привермените институции на Косово


Новиот шеф на УНМИК Хари Холкери денеска ќе има средби со највисоките претставници на привремените институции на Косово и со лидерите на политичките партии. Холкери вчера изјави дека ќе се залага за владеењето на правото на Косово и за надминување на проблемот со недостигот од толеранција.
XS
SM
MD
LG