Достапни линкови

Бомбај: Неколкумина убиени во две експлозии


Индиската полиција соопшти дека во Бомбај
неколкумина биле убиени во денешните две експлозии на бомби што се слушиле во трговскиот дел на градот. Постојат различни извештаи за жртвите, како и за тоа кој може да стои зад нападите.
XS
SM
MD
LG