Достапни линкови

Краснодар: Најмалку три лица загинаа во експлозија


Најмалку три лица загинале, а над десетина биле повредени во денешните три експлозии во рускиот град Краснодар што се наоѓа во близина на Чеченија. Според полицијата, не се исклучува можноста дека станува збор за терористички напади.
XS
SM
MD
LG