Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


Хашкиот трибунал, по четиринеделна пауза, го продолжи судењето против поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ. Прв сведок беше поранешниот припадник на војската на Република Српска Дражен Ердемовиќ кој веќе ја отслужи казната за воени злосторства направени во Сребреница.
XS
SM
MD
LG