Достапни линкови

Вашингтон: НАСА лансира вселенска обсерваторија


Американската агенција НАСА денеска лансира вселенска обсерваторија која треба да го истражува почетокот на Универзумот. Станува збор за моќен телескоп кој ќе ја детектира ослободената енергија и топлина од далечните ѕвезди, галаксии и планети.
XS
SM
MD
LG