Достапни линкови

Блиски Исток: Хамас се заканува со одмазда


Оруженото крило на исламското движење ХАМАС, бригадите Езедин ал Касам денеска се закани дека ќе ја одмазди смртта на двајца невни припадници во вчерашниот воздушен напад на израелската војска. Во соопштението се додава дека Бригадите издале наредба за напади врз Израел со сите можни средства. Истовремено, Израел реши да ја продолжи ликвидацијата на палестинските екстремисти во Појасот Газа и на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG