Достапни линкови

Ерусалим: Израел го одби предлогот на палестинските власти


Израел денеска го одби како несериозен предлогот на Палестинските лидери за ново примирје кое би било можно ако формално ги признае окупиарните гардови и престане со убиствата на милитантните лидери и го повтори барањето радикалните групи да бидат разоружани пред какви било разговори за мир. Во меѓувреме израелската армија соопшти дека палестинските милитанти во Газа исфриле ракета но инфорации за повредени и материјална штета нема.
XS
SM
MD
LG