Достапни линкови

Вашингтон: Буш останува длабоко инволвиран во блиско-источната криза


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека останува длабоко инволвиран во Блиско – источниот мировен процес. Тој вчера соопшти дека ги замрзнува пристапите на Хамас кој ја прифати одговорноста за смаоубиствениот напад во кој во Ерусалим загинаа 20, а беа ранети повеќе од 100 лица. Во знак на одмазда израелските сили убија еден лидер на Хамас. Палестинската управа порача дека за да го спаси мировниот план ке стоори се за да се справи со милитантните групи но само доколку Израел ги запре воените операции.
XS
SM
MD
LG