Достапни линкови

Басра: Тројца британски војници загинаа, а еден ранет


Портпарол на британските сили во Ирак соопшти дека тројца британски војници загинале, а еден е ранет денеска во Басра. Официјално се уште немшжат да се дадат детали за тоа како се случил овој инцидент на југот на Ирак. Aгенциите повикувајки се на сведоци јавуваат дека возилото на војниците се нашло под оган од друго возило во движење. Во несреќата биле повредени и неколку ирачки цивили.
XS
SM
MD
LG