Достапни линкови

Рим: Посета на германскиот канцелар Герхард Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер од денеска е во дводневна посета на Италија чија цел е затоплување на билатералните односи. Во изминативе месеци двете земји си разменија навредливи зборови, а не се согласуваа и околу оправданоста на војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG