Достапни линкови

Блиски Исток: Ситуацијата повторно се затегнува


Израелската војска повторно воспостави контролен пункт на главниот пат кој минува низ појасот Газа. Ова, како што јавуваат агенциите, е уште еден чекор во намерата на Израел да се справи со палестинските терористи. Радикалното движење ХАМАС вчера прогласи прекин на примирјето откако израелската војска во ракетен напад го уби политичкиот лидер на таа организација Абу Шанаба.
XS
SM
MD
LG