Достапни линкови

Чеченија: Девет руски војници загинаа во експлозија


Деветмина руски војници загинале во експлозија на бомба која била активирана во паркиран автомобил, соопшти проруската полиција во Чеченија. Експлозијата се случила додека покрај автомобилот минувала колона возила на руското министерство за одбрана.
XS
SM
MD
LG