Достапни линкови

Келн: Пристигнаа 14-те заложници на алжирските милитанти


14-те европејци, кои повеќе од 5 месеци беа држени како заложници во Сахара од страна на алжирски милитанти, денеска со германски воен авион пристигнаа во Келн. Сеуште не се познати околностите за ослободувањето на заложниците, а Германија не ги коментира тврдењата дека и бил платен бараниот откуп на киднаперите.
XS
SM
MD
LG