Достапни линкови

Брисел: Варварскиот напад атентат врз иднината на Ирак


Претседателот на Европската Комисија Романо Проди оцени дека варварскиот напад е атентат врз иднината на Ирак и ирачкиот народ и оти Европската Унија цврсто ја подржува важната улога на Обединетите Нации во обновата на земјата. Британскиот премиер Тони Блер изјави дека инцидентот е уште еден доказ дека Сојузничките сили беа во право кога решија да го соборат Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG