Достапни линкови

Техеран: Иран нема да се откаже од нуклеарната програма


Иран никогаш нема да подлегне на американскиот притисок да се откаже од нуклеарната програма, изјави иранскиот верски водач Али Хамнеи. Тој, во обраќањето што го пренесе државната телевизија, изјави дека иранската нуклеарна програма е насочена кон мирот и оти верските принципи не дозволуваат таа да се претвори во атомско оружје.
XS
SM
MD
LG