Достапни линкови

Багдад: Саботажите врз ирачката инфраструктура чинат неколку милијарди долари


Саботажите врз ирачката инфраструктура и нафтена индустрија предизвикаа штета од повеќе милјарди долари, изјави американскиот администратор Пол Бремер. Тој, во интервју за Си Ен Ен, оцени дека за бранот саботажи во Ирак се одговорни фанатичните приврзаници на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG