Достапни линкови

Приштина: КФОР свесен за присуството на екстремисти


Командантот на мулти-националната бригада на КФОР за секторот исток, Џери Бек изјави дека е свесен оти на Косово дејствуваат екстремистички организации кои имаат цел да го дестабилизираат регионот. Тој предупреди дека екстремистите нема да бидат толерирани и оти ќе бидат уапсени и казнети.
XS
SM
MD
LG