Достапни линкови

Вашингтон: Американско – руски разговори пред посетата на Путин


Во Вашингтон денеска ќе започнат американско – руски консултации во рамките на подготовките на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Соединетите Држави идниот месец. Разговорите се оценуваат како значајни поради тоа што во Пекинг од 27 до 29 август ке бидат одржани мултилатерални преговори посветени на северно –корејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG