Достапни линкови

Сеул: 12 дневни воени вежби на САД и Јужна Кореа


Oколу 14 ипол илјади американски војници заедно со армиските сили на Јужна Кореја започнаа 12 дневни воени вежби на симулирана компјутеризирана војна со Северна Кореја. Пјонгјанг уште пред еден месец ги оцени овие вежби како подготовки за напад. Во Јужна Кореја се стационирани 37 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG