Достапни линкови

Берн: Три лица загинаа, а 13 повредни во сообраќајна несреќа


Три лица загинаа а 13 се повредени синока во несрека со минибус недалеку од берн во Шавјцарија.Минибусот од засега непозанти причини излетал од патот при што настрадале 16 патника.
XS
SM
MD
LG