Достапни линкови

Косово: Силна експлозија во Косовска Митровица


Силна експлозија одекнала синоќа во Косовска Митровица во близина на три повеќекатници населени со Албанци јави денеска радио телевизија на Србија повикувајќи се на извори во косовската полициска служба. Според тие извори нема повредени во експлозијата.
XS
SM
MD
LG