Достапни линкови

Индонезија: Ден на независноста


Индонезија денеска го одбекежува денот на независноста при што мерките за безбедност се подигнати на највисоко ниво.Индонезиската полициај соопшти дека уапсила 10 лица кои учествувале во поствувањето ан експлозијата пред хотелот „Мериот“ во Џакарта минатиот месец кога загинаа 12 лица а 150 беа повредени.
XS
SM
MD
LG