Достапни линкови

Басра: Загина еден дански војник, двајца американски војници повредени


Во Басра пак еден дански војник денеска загина и двајца други Ирачани кога данската патрола возвратила на огнот. Во друг судир со вооружени Ирачани до кој дошло во еден ресторант повредени се двајца американски војници но тие се надвор од животна опсност.
XS
SM
MD
LG