Достапни линкови

Прага: Зголемен бројот на жртви во сообраќајни несреќи поради горештините


Жешкиот бран во изминативе неколку недели предизвикаа зголемување на сообраќајните несреќи во Чешка, соопшти полицијата во Прага. Според податоците во текот на јули во овие несреќи загинаа 159 луѓе или во просек по петмина дневно. Вообичаено во Чешка месечно во сообраќајни несреќи гинат по дванаесет луѓе.
XS
SM
MD
LG