Достапни линкови

Приштина: Синоќа мирно на Косово


На Косово, како што јавуваат агенциите, и синоќа не било мирно. УНМИК потврди дека добиле информации оти кон српското село Грабац бил отворен интензивен оган, но притоа немало жртви или повредени. И во синоќешната експлозија што се случи во северниот дел на Косовска Митровица, населен претежно со албанци, немало жртви, соопшти КФОР. Истрагата за двата инцидента е во тек.
XS
SM
MD
LG