Достапни линкови

Виена: Според австрискиот министер за одбрана продолжувањето на „Конкордија“ е најдобро решение


Австрискиот министер за одбрана Гинтер Платер кој се наоѓа во посета на австриските војници во Македонија и на Косово изрази скептичност за размислувањата во Европската Унија дека од декември воената мисија во Македонија треба да се замени со полициски сили. За австриските новинари Платер рекол дека за ЕУ ке биде тешко да одвоји доволен број полицајци за Македонија и оти продолжувањето на Конкордија е најдоброто решеније.
XS
SM
MD
LG