Достапни линкови

Калифорнија: 135 кандидати за гувернер


135 кандидати се пријавиле на изборите за гувернер на американската држава Калифорнија. Меѓу нив се издавачот на секс магазинот Хастлер, Лари Флинт, порно звездата Мери Кери, а најпопуларен е актерот холивудската звезда со австриско потекло Арнолд Шварценегер.
XS
SM
MD
LG