Достапни линкови

Милано: Сопственик на лото ливче обитник на 66 милиони евра


Сопственик на ливче лото купено од околината на Милано е добитник на 66 милиони евра, најголема награда досега во Европа откако 23 недели немаше добитна комбинација на италијанското лото. Лото треската во Италија поради насобраните пари за џекпотот ги привлече и играчите од Австрија и Германија да дојдат во Италија и да купуваат ливчиња.
XS
SM
MD
LG