Достапни линкови

Вашингтон: Уапсени три лица во обид за шверц со ракета


Американското Федерално истражно биро уапси тројца во акцијата да се спречи шверц на ракета од типот земја – воздух со која може да се урне патнички авион. Еден од нив бил британски државјанин кој ракетата од руско производство требало да ја продаде на другите двајца кои потоа биле уапсени во Њујорк. Акцијата била изведена во соработка со британските и со руските разузнавачки служби.
XS
SM
MD
LG