Достапни линкови

Камбера: Австралискиот премиер смета дека терористички напад е можен и во Австралија


Австралискиот премиер Џон Хоуард изјави дека се согласува со наводите на шефот на националната разузнавачка служба дека прашање на време кога ќе дојде до уште еден катастрофален терористички напад против западни цели. Хоуард прецизира дека тоа би можело да се случи и во Австралија.
XS
SM
MD
LG