Достапни линкови

Кина: Најмалку 33 рудари загинаа во експлзоија во рудник за јаглен


Најмалку 33 рудари загинаа во експлозија во рудник со јаглен во северна Кина, јави Хсинхуа. Спасувачките екипи пронашле само едно преживеано лице. Минатата година околу 5 илајди работници загинаа во несреќи предизвикани од експлозии, поплави и дтруги несреќи во кинеските рудници.
XS
SM
MD
LG