Достапни линкови

Сараево: Уништен автобус од силна експлозија


Во силна експлозија ноќеска по полноќ во Сараево е уништен автобус со шведска регистрација на лице од Травник, а уништени се и околните автомобили. Во експлозијата, која е петта по ред во изминативе седум дена во главниот град на Босна и Херцеговина немаше повредени.
XS
SM
MD
LG