Достапни линкови

Пекинг: Кина ќе биде домаќин на мултилатерални разговори за севернокорејската нуклеарна криза


Кинескиот министер за надворешни работи Ли Џаосинг денеска во Пекинг изјави дека има намера да биде домаќин на мултилатералните разговори за севернокорејската нуклерана криза. Планирано е на овие разговори што би требало да се одржат кон крајот на август да учествуваат претставници на Кина, Северна и Јужна Кореа, соединетите Држави, Јапонија и Русија.
XS
SM
MD
LG