Достапни линкови

Багуби: Еден американски војник загина, а двајца повредени


Еден американски војник загинал, а двајца други биле повредени во бомбашки напад во ирачкиот град Багуби, соопшти денеска командата на американската војска во Ирак. Нападот бил извршен со рачно изработена бомба прде полициската станица што ја чувале американските војници.
XS
SM
MD
LG