Достапни линкови

Ерусалим: Израелскиот шеф на дипломатијата смета дека дипломатскиот процес со Палестинците е замрзна


Израелскиот министер за надворешни арботи Силван Шалом изјави дека диполоматскиот процес со Палестинците е замрзнат и дека Израел гледа дека безбедносната ситуација во Палестинските делови е практично нетолерантна. Неговата изјава доаѓа по заканата од припадниците на милитантната група хамас против во еден бегалски камп кога во претстрелака загина двајца палестински и двајца израелски војници.
XS
SM
MD
LG