Достапни линкови

ОАЕ: Денеска посета на палестинскиот премиер


Палестинскиот премиер Махмуд Абас денеска ќе пристигне во обединетите арапски емиарти во продолжение на неговата тура во заливските земји на разговори. Тој со претставниците на Абу Даби каде што пристигнува од Саудиска Арабија ќе разговара за напорите за имплементирањето на мировниот план на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG