Достапни линкови

Европа: До сега 40 жртви на тропските горештини


Како последица нa високите температури бројот на лица што починаа во Европа се искачи на 40. Метереолозите предупредуваат оти рекордно високите температури од 40 степени целзиусови може да преовлдуваат и во наредната недела, а според францускиот метролошки центар опаѓање на температурите треба да има од 15 ти август.
XS
SM
MD
LG