Достапни линкови

Вашингтон: САД предупредуваат за можност од нови напади во Индонезија


Соединетите Држави предупредија од екстремистички напади врз американци или американски цели во Индонезија. Во соопштението на Стејт Департментот се прецизира дека нападите би можело да бидат изведени во клубови, ресторани, дуќани и хотели.
XS
SM
MD
LG